Plany wyprawy na Krywań uległy przesunięciu na 11 lipca, z powodu II tury wyborów. Chcemy spełnić obywatelski obowiązek i zagłosować przeciwko najgorszemu kandydatkowi.
Na najbliższą niedzielę zatem wymyśliliśmy trasę LIGHT - Czyli - Trzy Korony z Krościenka
Proponuję spotkanie na stacji ORLEN w Myślenicach ok. 7:30 - tak by wszyscy zdołali oddać głosy w swoich obwodach głosowania.
Dojazd do Krościenka z Myślenic - 79 km ok 1:10 czas dojazdu
O godzinie 9:00 powinniśmy ruszać na szlak.
Najpierw żółtym szlakiiem na przełęcz SZOPKA (Chwała Bogu)
potem niebieskim na Trzy Korony
dalej niebieskim na Górę Zamkową
i schodzimy do żółtego szlaku z Góry Zamkowej
Tutaj możemy odbić na sokolicę lub iść do Krościenka.
Czas przejścia bez Sokolicy 4:15
Czas przejścia z Sokolicą 6:30
wtorek, 29 czerwca 2010
poniedziałek, 21 czerwca 2010
Rysy zdobyte.
Początek Odcinka | Koniec Odcinka | Długość od początku trasy | Długość odcinka | Wysokość nad poziomem morza | Różnica wyskości | Czas przejścia odcinka | |
początkowa | końcowa | ||||||
km | km | m.n.p.m. | m.n.p.m. | m | h:mm:ss | ||
Parking | Schronisko | 4,69 | 4,69 | 1259 | 1510 | 251 | 0:14:00 |
Schronisko | Rozwidlenie | 6,72 | 2,03 | 1510 | 1621 | 111 | 0:46:00 |
Rozwidlenie | Chatka | 10,87 | 4,15 | 1621 | 2231 | 610 | 2:51:00 |
Chatka | Waga | 11,21 | 0,34 | 2231 | 2305 | 74 | 0:12:00 |
Waga | Rysy | 12,16 | 0,95 | 2305 | 2499 | 194 | 0:57:00 |
Przerwa | 12,16 | 0,00 | 2499 | 2499 | 0 | 0:47:00 | |
Rysy | Waga | 12,85 | 0,69 | 2499 | 2306 | -193 | 0:35:00 |
Waga | Chatka | 13,30 | 0,45 | 2306 | 2234 | -72 | 0:22:00 |
Przerwa | 13,30 | 0,00 | 2234 | 2234 | 0 | 0:18:00 | |
Chatka | Rozwidlenie | 17,97 | 4,67 | 2234 | 1627 | -607 | 2:02:00 |
Rozwidlenie | Schronisko | 19,96 | 1,99 | 1627 | 1510 | -117 | 0:36:00 |
Schronisko | Parking | 24,72 | 4,76 | 1510 | 1259 | -251 | 0:15:00 |
sobota, 19 czerwca 2010
Podsumowanie - SŁOWACKI RAJ
Na słowackim Raju byliśmy w tym roku 3 razy:
Pierwszy raz 30 maja:
Cingov - Klasztorzysko - Velky Kysel - Klasztorzysko - Cingov
Długość Trasy - 28,61 km
Czas przejścia - 8:57
Średnia prędkość - 3,2 km/h
Profil trasy:
Linki do zdjęć zrobionych podczas tej wyprawy:
Słowacki Raj 1 - Zdjęcia Rafała
Słowacki Raj 1 - Zdjęcia Jaśka
Drugi raz 06 czerwca:
Cingov - Przełom Hornadu - Rohlinka Klasztorska - Klasztorzysko - Dolina Białego Potoku - Cingov
Długość trasy: 24,13km
Czas przejścia: 6:44
Średnia prędkość: 3,6km/h
Profil trasy
Linki do zdjęć zrobionych podczas tej wyprawy:
Słowacki Raj 2 - zdjęcia Rafała
Słowacki Raj 2 - Zdjęcia Jaśka
Trzeci raz 13 czerwca
Pila - Velky Sokol - Pila
Długość trasy: 27,24km
Czas przejścia: 7:41
Średnia prędkość: 3,5km/h
Profil trasy
Pierwszy raz 30 maja:
Cingov - Klasztorzysko - Velky Kysel - Klasztorzysko - Cingov
Długość Trasy - 28,61 km
Czas przejścia - 8:57
Średnia prędkość - 3,2 km/h
Profil trasy:
Linki do zdjęć zrobionych podczas tej wyprawy:
Słowacki Raj 1 - Zdjęcia Rafała
Słowacki Raj 1 - Zdjęcia Jaśka
Drugi raz 06 czerwca:
Cingov - Przełom Hornadu - Rohlinka Klasztorska - Klasztorzysko - Dolina Białego Potoku - Cingov
Długość trasy: 24,13km
Czas przejścia: 6:44
Średnia prędkość: 3,6km/h
Profil trasy
Linki do zdjęć zrobionych podczas tej wyprawy:
Słowacki Raj 2 - zdjęcia Rafała
Słowacki Raj 2 - Zdjęcia Jaśka
Trzeci raz 13 czerwca
Pila - Velky Sokol - Pila
Długość trasy: 27,24km
Czas przejścia: 7:41
Średnia prędkość: 3,5km/h
Profil trasy
Linki do zdjęć zrobionych podczas tej wyprawy:
PODSUMOWANIE
20-czerwiec-2010 Przez dolinę Mięguszowiecką na Rysy
Plan
6:00 - Głosowanie na PREZYDENTA
7:00 - Zbiórka na stacji ORLEN w Myślenicach
9:50 - Dojazd na Parking przy Stacji Kolejki "Popradzkie Pleso"
10:00 - 1245mnpm - Ruszamy w górę.
11:15 - 1494mnpm - (+249m) Koniec asfaltu - Popradzki Staw
11:25 - 1494mnpm - Przerwa (10 minut)
11:50 - 1620mnpm - (+121m, Σ 370m) Rozgałęzienie szlaków przy Żabim Potoku
13:40 - 2250mnpm - (+630m, Σ 1000m) Chatka pod Rysami - Schronisko
14:00 - 2250mnpm - Przerwa (20 minut)
14:15 - 2337mnpm - (+87m, Σ 1087m) Przełęcz Waga
14:25 - 2337mnpm - Przerwa (10 minut)
15:00 - 2499mnpm - (+162m, Σ 1249m) RYSY
15:20 - 2499mnpm - Przerwa (20 minut)
15:40 - 2337mnpm - Przełęcz Waga
15:50 - 2250mnpm - Chatka pod Rysami - Schronisko
16:00 - 2250mnpm - Przerwa (10 minut)
17:45 - 1620mnpm -Rozgałęzienie szlaków przy Żabim Potoku
18:10 - 1494mnpm - Popradzki Staw
19:10 - 1245mnpm - Stacja Kolejki "Popradzkie Pleso"
Tylko 70 minut jest policzona na przerwy i postoje.
PS. Możemy zaoszczędzić ok 2 godzin gdy podjedziemy autem drogą asfaltową pod schronisko przy Popradzkim Stawie (należy zadzwonić do schroniska i poprosić o samochód)
Z serwisu http://new.meteo.pl/ przedstawiam meteogram sytuacji na trasie planowanej wyprawy.
W porównaniu do soboty - niedziela zapowiada się w miarę OK.
6:00 - Głosowanie na PREZYDENTA
7:00 - Zbiórka na stacji ORLEN w Myślenicach
9:50 - Dojazd na Parking przy Stacji Kolejki "Popradzkie Pleso"
10:00 - 1245mnpm - Ruszamy w górę.
11:15 - 1494mnpm - (+249m) Koniec asfaltu - Popradzki Staw
11:25 - 1494mnpm - Przerwa (10 minut)
11:50 - 1620mnpm - (+121m, Σ 370m) Rozgałęzienie szlaków przy Żabim Potoku
13:40 - 2250mnpm - (+630m, Σ 1000m) Chatka pod Rysami - Schronisko
14:00 - 2250mnpm - Przerwa (20 minut)
14:15 - 2337mnpm - (+87m, Σ 1087m) Przełęcz Waga
14:25 - 2337mnpm - Przerwa (10 minut)
15:00 - 2499mnpm - (+162m, Σ 1249m) RYSY
15:20 - 2499mnpm - Przerwa (20 minut)
15:40 - 2337mnpm - Przełęcz Waga
15:50 - 2250mnpm - Chatka pod Rysami - Schronisko
16:00 - 2250mnpm - Przerwa (10 minut)
17:45 - 1620mnpm -Rozgałęzienie szlaków przy Żabim Potoku
18:10 - 1494mnpm - Popradzki Staw
19:10 - 1245mnpm - Stacja Kolejki "Popradzkie Pleso"
Tylko 70 minut jest policzona na przerwy i postoje.
PS. Możemy zaoszczędzić ok 2 godzin gdy podjedziemy autem drogą asfaltową pod schronisko przy Popradzkim Stawie (należy zadzwonić do schroniska i poprosić o samochód)
Z serwisu http://new.meteo.pl/ przedstawiam meteogram sytuacji na trasie planowanej wyprawy.
W porównaniu do soboty - niedziela zapowiada się w miarę OK.
Subskrybuj:
Posty (Atom)